18 października przypada Święto Patrona Pracowników Służby Zdrowia

18 października przypada Święto Patrona Pracowników Służby Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.

Natomiast polscy pracownicy służby zdrowia świętują również liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada na dzień 18 października.

Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzimy 18 października, w sposób oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, że sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny, a więc również pielęgniarki i pielęgniarze, położne, opiekuni, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, czy też farmaceuci, pracownicy administracji i obsługi! Wszyscy są ważni i mają swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia.

W dniu św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania za trudną codzienną pracę wszystkich pracowników naszego Szpitala – lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, rehabilitantów, terapeutów, psychologów, kapelana szpitalnego, opiekunów medycznych i opiekunów osób starszych, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich nie wymienionych, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie.

Możemy śmiało stwierdzić, że dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Nasz Zespół wyróżnia się wysokim poziomem świadczonych usług, oraz jest przyjazny dla pacjentów.

Dziękujemy za profesjonalizm w działaniu, czas poświęcony choremu, życzliwą rozmowę czy też najzwyklejsze okazanie szacunku i cierpliwości.

Wszystkim pracownikom życzymy aby nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej satysfakcji w życiu osobistym.