Co zabrać ze sobą do szpitala?

Planowe przyjęcie do Szpitala:

Termin planowego przyjęcia do szpitala jest ustalany przez lekarza kwalifikującego do szpitala. Dokumenty niezbędne aby zostać przyjętym do szpitala:

• skierowanie do szpitala
  • dowód tożsamości
  • potrzebne wyniki badań
  • do weryfikacji ubezpieczenia w systemie „eWUŚ” potrzebny pesel ( w przypadku ubezpieczenia przez prywatną firmę, fakt ten należy zgłosić przy przyjęciu)

Co zabrać ze sobą do szpitala:

• kapcie, klapki pod prysznic
  • bieliznę nocną ( piżamę lub koszulę nocną) 2 komplety
  • bieliznę osobistą
  • szlafrok
  • przybory toaletowe
  • ręczniki( min.2 – duży i mały)
  • przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach

Uwaga:

Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przy łóżku.

Nagły pobyt w szpitalu:

W przypadku nagłego skierowania do szpitala bądź przywiezienia przez karetkę ratownictwa medycznego pacjent często nie ma czasu żeby zabrać ze sobą potrzebne rzeczy. Mogą je dostarczyć członkowie rodziny bądź bliscy podczas pobytu chorego w szpitalu. W chwili przywiezienia do szpitala w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostaje założona dokumentacja medyczna. Przeprowadza się także niezbędne badania. Szpital zapewnia piżamę, a rzeczy wartościowe zostają zabezpieczone w depozycie.

Ubranie zostaje przekazane do szatni depozytowej.