Szpital Międzyrzecki im. Pięciu Św. Braci Międzyrzeckich

• Pielęgniarka Oddziałowamgr Anna Daszkiewicz
  • Sekretarka MedycznaKarolina Michalska

TELEFONY:

Oddział posiada 15 łóżek, w tym sale 2 osobowe z osobnymi łazienkami i sanitariatami oraz wydzielonym traktem opieki pooperacyjnej. Kadrę lekarską stanowią lekarze specjaliści oraz będący w trakcie specjalizacji

Oddział ma akredytację do szkolenia specjalistów w dziedzinie Ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Oddział realizuje pełen zakres procedur urazowo – ortopedycznych dorosłych, bez zabiegów operacyjnych na kręgosłupie. Specjalizujemy się i wykonujemy:

• operacje endoprotez stawów(biodrowych, kolanowych, innych),
  • operacje rewizyjne endoprotez stawów w przypadkach ich obluzowań,
  • operacje artroskopowe stawów kolanowych(szycie łąkotek, rekonstrukcje więzadeł krzyżowych i uszkodzeń chrząstki stawowej),
  • operacje artroskopowe stawów barkowych(rekonstrukcja stożka rotatorów, inne)
  • operacje korekcyjne deformacji stóp(min. halluxy),
  • operacje korekcyjne z zakresu chirurgii ręki,
  • leczenie operacyjne i zachowawcze urazów narządu ruchu według standardów AO
  • inne operacje korekcyjno-naprawcze

Pacjenci po leczeniu operacyjnym są zaopatrywani w niezbędny sprzęt rehabilitacyjno – ortopedyczny ( ortezy) i mogą kontynuować rehabilitację pooperacyjną w Oddziale Rehabilitacji naszego szpitala.

Współpracujemy z Katedrą i Kliniką Ortopedii, Onkologii i Traumatologii Narządu Ruchu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, organizujemy szkolenia-warsztaty z zakresu ortopedii.

Poradnia ortopedyczna jest czynna codziennie wg ustalonego planu – konieczne skierowanie i wcześniejsza rejestracja osobista lub telefoniczna pod numerem telefonu: (95) 742 82 82.

Blok operacyjny
Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Szpitalny oddział ratunkowy
Oddział rehabilitacji