Szpital Międzyrzecki zakupił dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Urologii neuromonitoring

20.6.2024

Neuromonitoring to elektroniczne monitorowanie nerwów krtaniowych wstecznych podczas operacji resekcyjnych tarczycy. Jest stosowany najczęściej podczas totalnych resekcji tarczycy w przypadku nowotworu tego narządu, co w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych powikłań tego zabiegu. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda ciesząca się coraz większą popularnością w nowoczesnej chirurgii. Lekarz przy użyciu tej metody jest w stanie zidentyfikować nerw w 98-100 %. Podczas zabiegu lekarz stymuluje nerwy krtaniowe pacjenta prądem elektrycznym o niskim natężeniu doprowadzając do skurczu mięśni głosowych, uzyskując ich odpowiedź, wie czy nie doszło do uszkodzenia, w tym obrębie. Uszkodzenie nerwu krtaniowego może skutkować zaburzeniami głosu po zabiegu.

Informacje na temat zabiegu oraz terminów można uzyskać pod nr tel 95 715 75 71 lub 95 715 75 72.